Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 24.09.2019 17:59:15 

KLUB STOMIKŮ ILCO PŘÍBRAM‚ z. s.

NOVINKY

Lepší kvalita života pro pacienty se stomií?

Následující článek s fotografiemi přijala redakce časopisu ILCO s přáním ke zveřejnění. Publikujeme jej jako informaci, neboť probíhá výzkum v této oblasti.

Vše potřebné najdete zde > http://ilcopribram.wbs.cz/implantat-2.pdf

yes

NOVINKA OD FIRMY CONVA-TEC:   VITALA

Vitala® Nová unikátní pomůcka pro kontrolu kontinence, která Vám zajistí vnitřní kontrolu a vnější sebedůvěru.
 
Na český trh jsme uvedli unikátní bezsáčkovou pomůcku Vitala®, která Vám umožní navrátit pocit kontinence a to až po dobu 12 hodin. Velmi jednoduše se používá, zajistí Vám diskrétnost, eliminuje zvuky ze stomie a nadýmání. Je voděodolná, tudíž se můžete bez obav koupat i sprchovat.   
  Vitala® - Vnitřní kontrola, vnější sebedůvěra
Vitala® je bezsáčkový systém určený pro kolostomiky, který Vám umožní kontrolu na odchodem stolice až po dobu 12 hodin.
Vitala® je skvělou příležitostí, jak se vrátit do běžného života ve všech jeho oblastech – pracovních, sportovních i společenských. Vitala® je vhodná např pro práci na zahrádce, je velmi bezpečná – chrání Vaši stomii před mechanickým poškozením.
Výborně eliminuje zvuky ze stomie a  zápach při odchodu plynů. Vitala®  je diskrétní a voděodolná. Můžete ji použít při plavání i sprchování a nemusíte přelepovat filtr. Tento bezsáčkový systém má nízký profil – 17,8 mm. 
Pomůcka Vitala® je vhodná pro kolostomiky, kteří mají stomii vytvořenou na sestupné části tlustého střeva a mají formovanou či téměř formovanou stolici.
Stomie by neměla být více než 2 cm nad úrovní břicha.
 
Systém Vitala® se používá společně s naším dvoudílným systémem Natura®, a to pouze s vystřihovacími podložkami (Stomahesive®, Flexible) o průměru 45 mm a 57 mm. Vitala® se velmi snadno nasazuje i odstraňuje. Vitala® je vhodná jak pro stomiky, kteří mají stomii již delší dobu, tak pro nově operované pacienty. Stomik by měl použít Vitala® nejdříve však 6 týdnů po operaci, až se břicho po zákroku zhojí.
 
Vitala® je zařazena do skupiny ostatní v Příslušenství, tudíž nesnižuje Vaše limity na pomůcky. Pokud budete používat Vitala®, i nadále Vám zůstáva 60 sáčků a 10 podložek na měsíc.
 
Jste vhodný stomik pro Vitala®? Jste kolostomik? Máte stomii menší než 45 mm? (můžete používat dvoudílný systém do 57 mm včetně) Máte formovanou či téměř formovanou stolici? Je Vaše stomie vystouplá nad úroveň břicha méně než 2 cm? (měřeno v leže)
Pokud na dané otázky, odpovíte ano, je pravděpodobné, že byste byl vhodný kandidát pro Vitala®. Pokud máte o Vitala® zájem, zavolejte nám, prosím, na naši bezplatnou linku Stomalinka® 800 122 111, kde s Vámi projdeme krátký dotazník. Abyste mohl/a pomůcku Vitala® používat, je nutné, aby Vám vše vysvětlila certifikovaná Vitala® stomasestra. Ta Vám produkt ukáže, představí a naučí Vás ho používat.
 Chcete domluvit schůzku s Vámi vybranou certifikovanou Vitala® stomasestrou? Zavolejte na Stomalinku ConvaTec 800 122 111 a my Váš kontakt předáme stomasestře.
 
OBLASTNÍ NEMOCNICE PŘÍBRAM,a.s. : certifikovaná sestra - JANA LINHARTOVÁ 
TOPlist